Podkarpackie na Onkobiegu 2018

W dniu 2.09.2018 r w Warszawie odbył się organizowany już po raz 11sty przez Fundację Sarcoma – Onkobieg 2018. Onkobieg Razem po zdrowie! to pierwsza w Polsce charytatywna impreza biegowa o tematyce onkologicznej organizowana od 2008 roku. Od 11 lat w pierwszą niedzielę września uczestnicy Onkobiegu przybywają pod Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Roentgena 5, aby wesprzeć pacjentów w trakcie terapii onkologicznych i ich rodziny. Podczas 60 minutowego biegu za każde okrążenie partnerzy przekazują środki finansowe na wsparcie podopiecznych Onkobiegu. Wpłat w postaci darowizn dokonują również biegacze rejestrujący się internetowo. Rozmiar imprezy i jej charakter czynią z niej wielkie święto dla wszystkich osób zmagających się z chorobą nowotworową, a także dla tych, którzy angażują się w pomoc pokonując kolejne kilometry.

W tym roku do akcji przyłączyła się grupa zorganizowana przez Centrum OKNO. Dziewięciu Naszych Uczestników przebiegło łącznie ponad 80 kilometrów, a razem ze wszystkimi Biegaczami ponad 23 tysiące kilometrów, dzięki czemu zebraliśmy ponad 90 tysięcy złotych na rzecz podopiecznych Fundacji Sarcoma! 🙂
Wróciliśmy zmęczeni, ale zachwyceni zarówno atmosferą jak i naszym wynikiem. Wśród Naszych Uczestników byli zarówno Pacjenci jak i ich Przyjaciele, żadne z nas nie trenuje na co dzień a mimo to udało się przebiec lub przemaszerować ponad 50 okrążeń 🙂 Energii i motywacji dodawali Pacjenci kibicujący nam na trasie, ale przede wszystkim Ci, którzy biegli lub spacerowali z nami! Niezależnie od niepełnosprawności, choroby, każdy w swoim tempie i zawsze z uśmiechem na ustach. Dla każdego z nas było to niesamowite i inspirujące doświadczenie. Za rok też tam będziemy!